Депутати Закарпатської облради ініціюють невідкладне прийняття Закону України «Про мирні зібрання»

Закону, що врегулює порядок проведення таких зібрань і передбачить заборону використання масок, інших засобів чи способів маскування з метою уникнення ідентифікації осіб.

У ході другого пленарного засідання 10-ї сесії облради обласні обранці розглянуть проект рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо  необхідності законодавчого врегулювання питання організації та проведення мирних зібрань». Та направлять його до Президента України Порошенка П. О., Верховної Ради України. Цю, законодавчу ініціативу вніс на засіданні профільної комісії з питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту облради її голова Віктор Русин.

У документі сказано: «Ми, депутати Закарпатської обласної ради, звертаємося до вас стосовно необхідності законодавчого врегулювання питання організації та проведення мирних зібрань.

Відповідно до статті 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Згідно з частиною другою цієї статті обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку – з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

У зв’язку із тим, що в Україні відсутній спеціальний закон, який би мав визначати порядок організації та проведення мирних зібрань, ні учасники мирних зібрань, ні представники влади не можуть бути впевнені у правомірності своїх дій».

Процеси в українському суспільстві підтверджують нагальність та важливість врегулювання порядку проведення мирних зібрань. Все більш актуальною стає проблема попередження насильства на зібраннях, особливо з огляду на наявність великої кількості парамілітарних груп та значну кількість нелегальної зброї й вибухівки. Свідченням цього є вибух під час мирної ходи у Харкові 22 лютого 2015 року, події 31 серпня 2015 року у Києві біля Верховної Ради України, коли у бік правоохоронців було кинуто бойову гранату та від вибуху загинуло четверо бійців Національної гвардії України.

«Ми, депутати обласної ради, – далі наголошується в документі, – глибоко стурбовані тим, що ці негативні тенденції зачепили і багатонаціональне Закарпаття, яке завжди було осередком політичної толерантності.

Так, 17 березня 2018 року в Ужгороді відбувся Марш Слави Героїв, присвячений відзначенню 79-ї річниці від дня проголошення незалежності Карпатської України, в якому взяли участь представники націоналістичної організації «Карпатська Січ», ВО «Тризуб» ім. С. Бандери, бійці 1 резервної сотні ДУК ПС – «Закарпаття» та «Правий сектор», так звана «чорна хода» націоналістів. Зовнішній вигляд учасників «ходи», гасла та лозунги, які вони викрикували, свідчили  про далеко не миролюбний характер цієї акції. Тільки завдяки злагодженим діям працівників Національної поліції та нацгвардійців вдалося уникнути сутичок та провокацій з боку радикалів.

Зважаючи на те, що в період активізації руху громадянських та політичних сил проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій викликає особливу увагу і резонанс у суспільстві, з метою створення умов для вільної реалізації свободи мирних зібрань в Україні відповідно до вимог статті 39 Конституції України, захисту прав і свобод громадян, просимо вас відреагувати нанагальну потребу суспільства шляхом невідкладного прийняття Закону України «Про мирні зібрання», який врегулює порядок проведення таких зібрань та передбачить заборону використання масок, інших засобів чи способів маскування з метою уникнення ідентифікації осіб, що беруть участь у таких заходах», – зазначається у проекті звернення депутатів.

Прес-служба Закарпатської облради

Вам також має сподобатись...