Рахівський район

Рахівський район знаходиться на крайньому сході Закарпаття (площа району – 1900 кв.км. – 15% області) і межує з Тячівським районом Закарпатської області, Надвірнянським і Верховинським районами Івано-Франківської області та з Румунією, зокрема, з повітом Марамуреш. Адміністративний район складається з 21 населеного пункту: 17 сільських населених пунктів, 3-х селищ міського типу і м.Рахова. 18 населених пунктів мають статус гірських. Населення району складає понад 90 тис. чоловік.

 

На Рахівщині знаходяться три найбільші гірські масиви Українських Карпат – Чорногірський, Мараморський і Свидовецький, з найвищими гірським вершинами України: Говерлою – 2061 м., Бребенескулом – 2035 м., Піп-Іваном – 2026 м. над рівнем моря.

На Рахівщині бере початок одна з найбільших приток Дунаю, річка Тиса, яка протікає територією України, Румунії, Угорщини, Сербії. В районі знаходяться високогірні озера – Бребенескул, Апшинець, Ворожеска. Озеро Бребенескул знаходиться на висоті 1801 метер над рівнем моря і є найвисокогірнішим озером в Украні. На території району розвідано 104 мінеральних джерел. Найвідомішою за своєю лікувальною властивістю є мінеральна вода із вмістом миш’яку, якою лікують опорно-рухову систему (с.Кваси). Аналог цієї води є один у Європі (Франція).

Саме тут, на Рахівщині знаходиться географічний центр Європи, який був встановлений у 1887 році; визначений за допомогою спеціального апарату, який виготовлений в Австрії і Угорщині.

Ліси становлять 68% території Рахівщини. На високогір’ї знаходяться унікальні букові праліси, які віднесені до сфери охорони світової спадщини ЮНЕСКО та охороняються Карпатським біосферним заповідником – одна з найбільших і провідних на Україні і в Західній Європі природоохоронна наукова установа. Природа багата на флору і фауну. Саме на Рахівщині ростуть більше половини червонокнижних видів квітів і рослин, велика кількість з яких – лікарські. А в лісових угіддях мешкають карпатський бурий ведмідь, олень благородний, рись, дикий кабан, косулі, карпатський орел, тетеруки, глухарі. У водоймах водиться форель, харіус, на нерест сюди іде дунайський лосось.