Володимир Чубірко: «Закарпаття вже з наступного року отримуватиме нові гранти з ЄС»

Сьогодні в угорському місті Ніредьгаза відбулися загальні збори Європейського об’єднання територіального співробітництва «Тиса». Участь у заході взяв голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко та голова загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег Оскар Шестак.

На засіданні було оприлюднено інформацію про реєстрацію та діяльність, проведену в період між загальними зборами. Водночас прийнято рішення про презентацію Європейського об’єднання територіального співробітництва «Тиса» в Брюсселі. Також на загальних зборах вирішили розпочати підготовку стратегії розвитку об’єднання.

Оскар Шестак відзначив активність роботи новоствореної структури. Агенство було зареєстровано в міністерстві зовнішньої економіки та закордонних справ уряду Угорщини 26 жовтня. Розроблено веб-сторінку об’єднання. Опісля документи про реєстрації надано в Брюссель. «Ми заклали фундамент об’єднання, тепер починається робота. Сподіваємося на те, що вона буде ефективною для наших громад».

Володимир Чубірко подякував угорським партнерам за таку інтенсивну роботу і висловив сподівання, що спільні проекти, які впроваджуватиме агенція вже будуть реалізуватися наступного року. «Ми отримали інструмент, який допоможе нам фінансувати інфраструктурні проекти на Закарпатті коштом ЄС. Ми стали першим регіоном за межами унії, яке включено в мережу EGTC і отримуватиме гранти на розвиток. Впевнений, що нові проекти будуть успішними. Презентація об’єднання в Брюсселі буде важливим кроком для пошуку нових партнерів на теренах Європи».

Агенція формуватиме нові європейські проекти, залучаючи кошти в інфраструктуру і Закарпаття: туризм, охорону навколишнього середовища, збереження культурної спадщини тощо.

Структуру створено місяць тому Закарпатською облрадою та загальними зборами Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини. Угоду про створення об’єднання 16 жовтня підписав голова обласної ради Володимир Чубірко, голова загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег Оскар Шестак та міський голова Кішварди Тібор Лелесі. Після завершення всіх юридичних процедур, об’єднання вноситься до відповідного Реєстру Європейського Союзу, що надає можливість Закарпаттю для безперешкодного отримання об’єднанням грантів ЄС.

З часу заснування на теренах ЄС у 2007 році першого EGTC створено й успішно діють 55 об’єднань, з яких в Угорщині або за її участі – 22 об’єднання. Об’єднання, що мають учасників з Угорщини, вже реалізували 78 проектів, вартістю 19 мільйонів євро.

Прес-служба облради

Вам також має сподобатись...