Всі понад 40 актуальних питань, винесені на останнє пленарне засідання сьомої сесії, розглянуті та затверджені депутатським корпусом

У четвер, 27 липня, в Ужгороді відбулося третє пленарне засідання 7-ої сесії облради під головуванням її очільника Михайла Рівіса. 

–  На жаль, розпочинаємо роботу пленарного засідання із сумних звісток. З початку липня на Сході країни у зоні АТО загинули наші земляки, які проходили військову службу за контрактом у 128-й окремій гірсько-піхотній бригаді. А саме: 4 липня під Торецьком Донецької області від кулі ворожого снайпера загинув 40-річний мешканець міста БереговоВолодимир Бричак; 18 липня від численних поранень поблизу Зайцевого загинув 22-річний житель Королева Золтан Балаж; 20 липня від вогнепального кульового поранення голови загинув 21-річний Сергій Гладкий із Страбичова; 21 липня від осколкового поранення під Горлівкою загинув 41-річний Олексій Калабішка, родом із села Плоске, що на Свалявщині. Світла пам’ять про наших Героїв-земляків, про всіх справжніх патріотів, які віддають своє життя за нову незалежну європейську Україну назавжди у наших серцях! Висловлюємо найщиріші співчуття рідним та близьким!, – наголосив на початку засідання Михайло Рівіс, закликавши колег-депутатів  на своїх округах  відвідати сім’ї загиблих Героїв – наших захисників та допомогти їм, де залишились сиротами і дітки. Після чого запросив всіх  вшанувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих у війні на Сході країни.

Далі головуючий поінформував присутніх із новими кадровими призначеннями, серед яких: Леонід Кулик-Куличенко  – начальник відділу запобігання і виявлення корупції та взаємодії з правоохоронними органами ОДА та Іван Гуледза – начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

Потім Михайло Рівіс виконав почесну місію, разом з головою ОДА Геннадієм Москалем привітавши наших земляків з державними нагородами України. Так, з нагоди Дня науки за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Указом Президента України  відзначено: Орденом князя Ярослава Мудрого ІV ступеня колегу-депутата – Василя Лазоришинця – директора державної установи «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.Амосова Національної академії медичних наук України», члена-кореспондента НАМН України, м.Київ. Також Указом Президента України присвоєно почесне звання: «Заслужений працівник освіти України» Ганні Сопковій – директорці департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА.

За особистий вклад у розвиток Карпатського регіону та сприяння налагодженню міжнародної співпраці – спеціальну відзнаку – «Лідер розвитку Карпат» – вручено голові Свалявської районної ради, заступнику голови Правління Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Мирославі Ливч. А за дорученням Прем’єр-міністра України передав  Почесну грамоту Кабінету Міністрів України Івану Матіку – депутату Іршавської районної ради, начальнику Центрального табору туристського активу учнів України Міністерства освіти і науки України (с. Осій, Іршавський р-н) за вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку національної системи навчання і виховання підростаючого покоління, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм.

Відтак очільник облради повідомив, що сьогодні доведеться  попрацювати відповідально і визначитися з усіма запропонованими питаннями з тим, щоб закрити сьому сесію.  А з  тих питань, котрі не пройшли процедуру обговорення та не витримали строків оприлюднення, як  домовлялися депутати  під час комісій та президії, запропоновано розглянути на черговій 8-й сесії, яка запланована на 21 вересня. Та поставив  до відома, що цього року планується ще одна сесія – 9-та, яка складатиметься із двох пленарних засідань (оскільки бюджет має бути прийнято до 25 грудня): І-е установче засідання –  30 листопада; ІІ-е засідання – 21 грудня.

Затим Михайло Рівіс поінформував присутніх про результати нещодавньої розширеної наради за участю представників аеронавігації Державної авіаційної служби України, Державного підприємства Украерорух, що відбулася в ОДА. Підсумком став спільний лист Державіаслужби України та Закарпатської ОДА на адресу керівника EASA Патріка Кі, в якому підтверджується готовність до сертифікації Європейською організацією авіаційної безпеки аеронавігаційних послуг, що надаються Украерорухом. Таким чином, виконується головна вимога, висунута EASA до Украероруху для відновлення авіадиспетчерського супроводу словацьким провайдером літаків в Ужгородському аеропорту.

Відтак, виходячи з актуальності питання, яке нині тривожить закарпатців, запросив до слова начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Івана Гуледзу поінформувати про ситуацію, яка склалася із виявленими небезпечними вірусними захворювання тварин – африканської чуми свиней. За словами посадовця, з огляду на досить небезпечну ситуацію, вживаються всі необхідні заходи з недопущення поширення цього вірусу в області.

Після остаточно сформованого порядку денного, Михайло Рівіс оприлюднив низку депутатських запитів, які стосувались необхідності ремонту доріг, будівництва дитсадків у гірських глибинках, створення Регіонального сервісного центру МВС у Свалявському районі та ін.

Далі депутати проголосували цілий блок питань щодо внесення змін до регіональних програм: до Програм у галузі підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ на 2016 – 2019 роки, до Програми підвищення ефективності функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» на 2017-2020, з виконання Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2016 – 2020 роки, до Програми створення та накопичення регіонального матеріального резерву та засобів індивідуального захисту органів дихання непрацюючого населення Закарпатської області на 2016 – 2020 роки, до Програми розвитку системи зв’язку, оповіщення та інформатизації цивільного захисту Закарпатської області на 2016 – 2020 роки, до Обласної програми забезпечення молоді житлом на 2013 – 2017 роки.

Також депутати  внесли зміни  до обласного бюджету на 2017 рік, про які інформував директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар.

Також пакетом були проголосовані і інші рішення, зокрема: про План заходів з реалізації у 2018 – 2020 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року, про затвердження Антикорупційної програми Закарпатської обласної ради на 2017 рік, про Програму поліпшення медичної допомоги дітям, які страждають на хворобу Крона, на 2017 – 2019 роки.

Затвердили більшістю голосів  рішення «Про головного лікаря Обласної дитячої лікарні», яким став депутат облради, фаховий лікар Роман Шніцер, та погодили призначення 38-річного Євгенія Гапоненка на посаду директора Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород».

Також ухвалили ряд рішень про надра і майно, внесли зміни до раніше ухвалених рішень, скерували ряд звернень з актуальних питань життєзабезпечення краю до вищих ешелонів державної влади.

Прес-служба Закарпатської облради

Вам також має сподобатись...