На фінансування галузі «Освіта» на 2018 рік в проекті обласного бюджету Закарпаття передбачено понад 574 млн грн

У проекті обласного бюджету на 2018 рік департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА на фінансування галузі „Освіта” передбачено обсяг видатків у сумі 574 275,6 тис.грн., у тому числі за загальним фондом –  535 952,3 тис. гривень. У зазначеному обсязі заплановано видатки, що здійснюватимуться за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету, зокрема фінансування оплати праці з нарахуваннями педагогічних працівників загальноосвітніх закладів та здобуття повної загальної середньої освіти учнями професійно-технічних закладів в сумі 118 408,3 тис. грн. Обсяг видатків спеціального фонду становить 38 323,3 тис.грн., у тому числі за рахунок власних надходжень бюджетних установ – 32 223,3 тис.грн. та за рахунок коштів, що передаються із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) – 6 100,0 тис.гривень.

На підготовку робітничих кадрів закладами професійно-технічної освіти у проекті обласного бюджету заплановано видатки загального фонду у сумі     182 273,0 тис.грн., в тому числі на здобуття повної загальної середньої освіти  учнями професійно-технічних навчальних закладів за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 25 587,4 тис. гривень.

Для забезпечення підготовки фахівців у державних вищих навчальних закладах І–ІІ рівнів акредитації, які передаються з 1 січня 2018 року на фінансування з обласного бюджету згідно додатку 10 проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2018 рік” передбачено 105 555,5 тис. гривень.

Видатки департаменту освіти і науки ОДА по загальному фонду на оплату праці з нарахуваннями заплановано в сумі 405 218,8 тис.грн., їх питома вага у загальному фонді складає 75,6 відс.; на оплату комунальних послуг та енергоносіїв установ галузі передбачено 33 276,4 тис.грн., що становить 6,2 відс. видатків загального фонду.

На реалізацію заходів „Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013-2022 роки” передбачено спрямувати із загального фонду обласного бюджету 2 900,0 тис.грн. та 5 930,0 тис.грн. – за рахунок спеціального фонду обласного бюджету. Зокрема, 1 300,0 тис.грн. – передбачено для проведення свят, конкурсів, змагань,  фестивалів, конференцій; щорічне відзначення випускників, які за результатами зовнішнього незалежного оцінювання отримали 200 балів з предмета, стипендії переможцям і призерам  учнівських олімпіад  та премій вчителям; 800,0 тис.грн. – для надання пільг з оплати за навчання студентам, які навчаються у  вищих навчальних закладах області на контрактній основі та 800,0 тис.грн – для оснащення засобами навчання  загальноосвітніх навчальних закладів – учасників всеукраїнського експерименту за темою „Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти” і 5 930,0 тис.грн. – для забезпечення навчальних закладів сучасними комп’ютерними комплексами  та інтерактивним мультимедійним обладнанням, тощо.

За програмою поліпшення вивчення  української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин  передбачено 170,0 тис.гривень.

Відтак, у пояснювальній записці визначені пріоритетні завдання, які необхідно здійснити для розвитку галузі освіти. Це: забезпечення належного функціонування інтернатних закладів, професійно-технічних та державних вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, забезпечення державних гарантій з оплати праці працівників; створення рівних можливостей до отримання послуг жінками та чоловіками у сфері професійно – технічної освіти відповідно до потреб ринку праці; забезпечення вихованців інтернатних закладів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування повноцінним харчуванням, одягом, наочним приладдям, шкільним приладдям, тощо; забезпечення належного температурного режиму, зменшення показників споживання енергоносіїв, в тому числі природного газу, перехід на альтернативні джерела опалення та освітлення;

організація оздоровлення вихованців інтернатних закладів, дітей-сиріт з числа учнів професійно-технічних навчальних закладів

Прес-служба Закарпатської облради

Вам також має сподобатись...