На Закарпатті оголошено кілька об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення

Мета – розширити мережі природно-заповідного фонду за рахунок заповідання збережених ділянок пралісів та старовікових лісів краю.

У ході другого пленарного засідання 9-ої сесії облради сьомого скликання депутати схвалили рішення про оголошення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. Відповідний документ, який забезпечує вимоги законодавства в частині охорони та збереження біологічного і ландшафтного різноманіття, природних екосистем області, підписав голова облради Михайло Рівіс.

Мова йде про заповідне урочище «Березниківські праліси» на площі 385,5 га, заповідне урочище «Боржавські праліси» на площі 853,5 га, без вилучення площ від землекористувача – державного підприємства «Свалявське лісове господарство», а також про заповідне урочище «Усть-Чорнянські праліси» на площі 425,8 га, без вилучення площі від землекористувача – державного підприємства «Мокрянське лісомисливське господарство».

Автор документу – Закарпатське  обласне  управління лісового та мисливського господарства,  обґрунтувало необхідність прийняття цього рішення: «У 2016 році Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства в рамках проекту „Збереження карпатських пралісів” яке впроваджувалося Українськім товариством охорони птахів за участі та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина) проведено інвентаризацію лісових масивів державного лісового фонду на предмет оголошення / створення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.

Також для обґрунтування доцільності створення об’єктів природно-заповідного фонду заповідних урочищ послугували дані ідентифікації потенційних пралісових ділянок, проведеної у 2014 році Всесвітнім фондом природи WWF в Україні. В межах запропонованих територій ідентифіковано 119 лісових ділянок площею 1550,4 га особливо цінних для збереження лісів в тому числі 104 лісові ділянки площею 1260,5 га, які відповідають визначенню – праліси та 15 лісових ділянок площею 290,0 га які відповідають визначенню – старовіковий ліс.

Основна частина запропонованих для створення заповідних урочищ входить до складу Ждимирсько-Іршавської ключової території Полонинсько-Чорногірської області регіональної схеми формування екологічної мережі Закарпатської області затвердженої рішенням Закарпатської обласної ради          від 10.07.2017 № 1033».

Відтак, департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної ОДА має внести зміни у Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення, розташованих на території Закарпатської області.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на першого      заступника голови ОДА та профільну постійну комісію обласної ради з питань екології та використання природних ресурсів.

Прес-служба Закарпатської облради

Вам також має сподобатись...