22 листопада у ході підготовки до 9-ої сесії облради своє засідання провела профільна комісія з питань екології та використання природних ресурсів, де головує Оксана Біров.
У роботі постійної комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Йосип Борто, представники управлінь, відділів ОДА та облради.
Найперше комісія уважно вивчила проект рішення «Про внесення змін до Заходів з регулювання водних відносин при проведенні робіт із розчистки русел річок у басейні р. Тиса в Закарпатській області». За інформацією розробників цього проекту, в документі йдеться серед іншого про те, що за вилучені річкові відклади виконавець робіт здійснюватиме цільові та добровільні внески (відрахування) до Обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. На сьогодні в цьому фонді – 6-7 млн грн. Пропоновані зміни до Заходів дадуть змогу наповнити його ще на стільки коштів, які будуть спрямовані на роботи з відновлення та підтримання в належному стані водних об’єктів краю, а також вести своєчасний і дієвий контроль за дотриманням вимог діючого законодавства при виконанні робіт з розчистки русел річок області.
Дбайливо розглянули депутати і проект рішення « Про затвердження проекту зон санітарної охорони ділянки Поляна Купіль Полянського родовища мінеральних вод (свердловини № 2 р та № 3р). Цим документом передбачено встановлення меж першого, другого та третього поясів зон санітарної охорони свердловин № 2 та № 3, обґрунтовані розміри меж поясів зон санітарної охорони, визначені організаційні та санітарно-технічні заходи відповідно до правового режиму, визначеного чинним законодавством. Та у ході вивчення усіх поданих документів у членів комісії виникло питання щодо величини третього поясу, де забороняється закачування відпрацьованих вод у підземний горизонт, розміщення складів паливно-мастильних матеріалів, пестицидів, накопичувачів промислових стічних вод
– Ми однозначно зацікавлені в розбудові лікувально-оздоровчих закладів краю,тим більше, що в даному випадку є всі погоджувальні та дозвільні документи. Однак хочемо бути впевненими, що через деякі роки в межах третього поясу не почнуться забудови, – мовила голова комісії Оксана Біров. Її застереження підтримали й інші члени комісії та скерували проект рішення на розгляд президії облради.
Опрацювали та підтримали депутати проект рішення «Про затвердження проекту зон санітарної охорони Лісарнянського родовища підземних вод (водозабір ТОВ «Тригірря», свердловина № 11-Т). Йдеться про свердловину глибиною 1280 м з кременистою, гідро карбонатною натрієвою теплою водою, яка використовуватиметься для лікувальних цілей на базі туристично-оздоровчого комплексу «Тригірря», що в с.Лісарня Мукачівського району, який знають старші люди як піонерський табір «Юність».
Детально проаналізували депутати та одноголосно підтримали проект рішення «Про затвердження проекту зон санітарної охорони свердловин № 353, № 358 ділянки родовища «Гірська Тиса», а також «Про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами управлінню освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Мукачівської міської ради».
Два останні проекти голова комісії О.Біров назвала перспективними, бо вони працюватимуть на благо громад.
Розглянули депутати цілу низку ново розроблених цільових галузевих програм, зміни до вже діючих у сфері освіти, фізкультури і спорту, охорони здоров’я, транскордонного співробітництва, які презентували керівники відповідних управлінь ОДА, облради та обласних організацій.
У ході роботи комісії багато фахових, слушних і цікавих пропозицій внесли Андрій Шекета, Карло Резеш,Іван Савко. Їхні думки, зауваження та доповнення будуть узагальнені і подані на розгляд членів президії обласної ради.
Прес-служба облради