У Карпатському біосферному відбулася Міжнародна науково-практична конференція за участі фахівців з Німеччини та Словаччини

Міжнародна науково-практична конференція „Десятиріччя створення об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини”: історія, стан та проблеми впровадження інтегрованої системи менеджменту” відбулася на Закарпатті 27 вересня. Захід організовано Карпатським біосферним заповідником за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів України й Закарпатської обласної державної адміністрації під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.
У конференції взяли участь науковці, представники органів влади, природоохоронних установ та громадських організацій із України, Німеччини, Швейцарії, Австрії, Румунії, Угорщини, а також Словаччини.
Учасників привітав заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Юрій Шпонтак. Він зокрема, зазначив, об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО „Букові праліси Карпат” становить надзвичайну цінність на світовому рівні як взірець недоторканних природних лісових комплексів. Юрій Шпонтак також подякував науковцям Карпатського біосферного заповідника за проведену роботу  в організації номінування пралісів Карпат до Всесвітньої природної спадщини. “Відрадно, що у цьому році до переліку Всесвітньої спадщини додані нові кластери пралісів на території нашого краю, а саме ділянки Національного природного парку „Синевир” та НПП “Зачарований край”. Звичайно, це є визначною подією як для природоохоронних територій, так і для нашої держави загалом”, – відмітив Юрій Шпонтак.
Відтак на пленарних засіданнях та у роботі секцій під час конференції презентовано й обговорено десятки доповідей та повідомлень, які стосуються нових досліджень старовікових лісів, нових методик моніторингу та дослідження на природоохоронних територіях.
У рамках конференції відбулося також засідання спільного менеджмент-комітету українсько-словацько-німецького об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німечини», під час якого підбито підсумки розширення транскордонного об’єкта та обговорено особливості інтегрованого менеджменту новоутвореного об’єкта.
Крім того обговорено нову редакцію спільної декларації про наміри між Міністерством екології та природних ресурсів України та відповідними міністерствами Німеччини та Словаччини.  У ході обговорення торкнулися й  перспективи будівництва міжнародного навчально-дослідного центру букових пралісів та сталого розвитку Карпат на базі Карпатського біосферного заповідника.

Вам також має сподобатись...