Профільна комісія облради детально розглянула майнові питання

У понеділок, 12 лютого, у депутатській залі своє засідання провела профільна комісія з питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту Закарпатської облради під головуванням Віктора Русина. В її роботі також взяли участь заступник голови облради Петро Грицик, голова комісії з питань бюджету Василь Кошеля, керівники структурних підрозділів ОДА й облради.

На початку засідання Віктор Павлович запропонував колегам-депутатам розглянути майнові питання, винесені на розгляд 10-ї сесії, яка відбудеться 22 лютого п.р. Зокрема, про передачу об’єкта незавершеного будівництва (корпус №1 санаторію «Малятко»; про надання дозволу на списання майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (майно обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака шляхом ліквідації) та про надання згоди на прийняття земельної ділянки у спільну власність  територіальних громад сіл, селищ, міст області.

З цих питань інформувала начальник управління з питань забезпечення повноважень щодо управління об’єктами спільної власності виконавчого апарату облради Євгенія Кибза. За її словами, щодо «Малятко», то прийняття даного рішення дасть змогу завершити реконструкцію незавершеного корпусу для повного та якісного функціонування дитячої оздоровниці краю.

З третього питання Євгенія Іванівна підкреслила, що прийняття у власність облради від Ужгородської міськради земельної ділянки дасть змогу за кошти Державного фонду регіонального розвитку звести новий спортивний зал на території спорткомлексу «Юність».

Далі Євгенія Кибза представила членам комісії кандидата на посаду керівника комунального підприємства Закарпатської облради «Будкомплекторг» Івана Бірака. В подальшому це підприємство виконуватиме функції замовника з проведення тендерів по ремонту та обслуговуванню доріг краю. Відтак, профільна комісія більшістю голосів підтримала зазначеного кандидата.

Гостра дискусія зав’язалася навколо питань про звільнення директора КП  «Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради» та про звіт тимчасової контрольної комісії з перевірки діяльності цього ж Будинкоуправління. З другого питання присутніх поінформував обласний обранець, голова цієї тимчасової комісії Іван Чубірко.

–  Комісія вважає за необхідне запропонувати обласній раді наступне: визнати роботу директора комунального підприємства «Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради» незадовільною. Також розглянути питання щодо можливості притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб цього комунального підприємства. Розглянути можливість звернення до компетентних органів з приводу фактів, що викладені у звіті управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, з подальшим проведенням ревізії на підконтрольному підприємстві».

На запитання присутніх членів профільної комісії, які суттєві порушення виявила комісія в діяльності Будинкоуправління, то Віктор Русин попросив надати більш детальну інформацію начальника Управління правового забезпечення, роботи зі зверненнями громадян т а доступу до публічної інформації виконавчого апарату облради Олега Сигидіна. Посадовець чітко зазначив, що аудитом виявлено низку чинників, які негативно позначилися на результатах діяльності КП «Будинкоуправління» та призвели до порушень та недоліків на загальну суму понад 11 млн грн. Серед вагомих порушень Олег Ігорович виділив наступні: недотримання вимог нормативно-правових актів при складанні калькуляцій на утримання адмінібудівель та недотримання норм Методики №724 в частині нарахування орендної плати, що привело до недоотримання обласним бюджетом коштів від здачі в оренду комунального майна тощо.

На завершення дискусії Віктор Русин запропонував членам комісії погодити звільнення керівника КП «Будинкоуправління» за ряд виявлених комісією порушень, в тому числі яка допустила кредиторську заборгованість. Депутати одноголосно підтримали головуючого. Тож, тепер остаточний вердикт винесе депутатський корпус під час 10-ї сесії облради.

Далі обласні обранці розглянули наступні питання, серед яких: про нове керівництво установи «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської облради, про Наглядову раду цієї комунальної установи та втрату чинності рішення облради «Про орендну плату» тощо.

Прес-служба Закарпатської облради

Вам також має сподобатись...