Краловоградецький край Чехії теж виявив бажання подружитися із Закарпаттям

На розгляд депутатів облради виноситься проект рішення «Про встановлення партнерства між Закарпатською областю України та Краловоградецьким краєм Чеської Республіки». Цим пропонується налагодити ділове партнерство, скріпити його відповідним договором та підписами керівників двох країв.

У документі зазначається, що підставою такого співробітництва  є Договір про дружні відносини та співробітництво між Чеською Республікою та Україною, підписаного 26 квітня 1995 року, з урахуванням давніх традицій і зв’язків, які пов’язують ці обидві країни, двосторонньої зацікавленості та переконання, що розвиток співробітництва між обома регіонами сприятиме поглибленню добрих стосунків і взаємовигідних контактів між обома сторонами, керуючись бажанням зміцнити свої стосунки при дотриманні чинного законодавства, двосторонніх домовленостей між Україною та Чехією й інших нормативно-правових актів та рішень, пов’язаних із кожним з обох регіонів.

Метою цього договору є розвиток взаємних контактів та співробітництва між Закарпатською областю та Краловоградецьким краєм у формі одноразових і довгострокових проектів та діяльності у різних сферах життя..

Цей договір укладається на невизначений термін та вступає в силу й дію із дня його підписання після схвалення його Закарпатською обласною радою і Краловоградецьким краєм, про що сторони письмово інформують одна одну.

– Закарпаття матиме ще одного чеського партнера завдяки дружнім зв’язкам голови профільної комісії з питань агропромислового комплексу, розвитку села, адміністративно-територіального та земельного устрою Петра Голубки з керівництвом Краловоградецького краю, яке нещодавно відвідало Тячівщину та зініціювало офіційно скріпити співпрацю між двома регіонами, – зазначив голова облради Михайло Рівіс, додавши: – Переконаний, невдовзі кожен район Закарпаття  співпрацюватиме з якимось чеським краєм. Відтак буде залучено потужний додатковий фінансовий ресурс для розвитку таких сфер як: освіта, культура, туризм, агропромисловий комплекс тощо.

Прес-служба Закарпатської облради

Вам також має сподобатись...