Крайові депутати наполягають чітко розмежувати підприємницьку та непідприємницьку діяльність у сфері туристичної діяльності

У ході другого пленарного засідання дев’ятої сесії облради, обласний обранець Денис Ман запропонував внести до порядку денного засідання проект рішення про звернення до Верховної Ради України щодо прийняття змін до законодавства у сфері сільського туризму.

Він повідомив, що у Верховній Раді України зареєстровано два проекти законів, які дозволять врегулювати питання розвитку сільського туризму на території України. Ці два законопроекти дозволять повернути в правове поле малі готелі, які на сьогодні не обліковуються ні як сільські садиби, ні як готельне господарство. Ініціативу Д.Мана підтримали 53 депутати облради. Відтак більшістю голосів ухвалили й саме звернення та скерували його до Верховної Ради України.

У документі зазначається, що зелений туризм – один із найперспективніших напрямів розвитку туристичної галузі Закарпаття з огляду на те, що за офіційною статистикою 63 відсотки населення області проживає в селах, а частка продукції, виробленої господарствами населення, у структурі валового регіонального продукту області становить близько 12 відсотків. Природні умови дозволяють приймати туристів цілорічно. Розвиток сільського/зеленого туризму для області є одним із видів самозайнятості населення, який підвищує роль краєзнавства, поєднує елементи активної діяльності і відпочинку, відтворює життєве середовище, наближене до природи. Зважаючи на сучасний стан соціально-економічного розвитку сільських територій, першочергове значення має соціальний аспект цієї діяльності і сільський/зелений туризм розглядається як один із засобів отримання доходів сільським населенням, як компонент комплексного розвитку сільських територій і сільської інфраструктури, а також як один із чинників стратегії подолання бідності у сільській місцевості. Тому для Закарпаття є надзвичайно важливим врегулювання діяльності у сфері сільського/зеленого туризму на законодавчому рівні.

Далі наголошується, що  23 травня 2017 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні зміни до Закону України «Про особисте селянське господарство» щодо розвитку сільського зеленого туризму. У процесі підготовки до другого читання, текст  законопроекту №2232а зазнав суттєвих змін стосовно підпункту 16 статті 7, що позбавляє  членів особистого селянського господарства змоги надавати деякі туристичні послуги, зокрема із розміщення та харчування туристів.

«Ми, депутати Закарпатської обласної ради, вважаємо за доцільне чітко розмежувати підприємницьку та непідприємницьку діяльність у сфері туристичної діяльності, що здійснюється у сільській місцевості, та підтримуємо встановлення на законодавчому рівні низки критерії до провадження непідприємницької діяльності у зазначеній сфері, а саме: надання послуг виключно на базі належного на праві власності майна особистого селянського господарства; розміщення туристів лише у житлових будинках, в яких проживають самі господарі; кількість місць для відпочиваючих має бути обмежена до 10.

Не менш важливим є прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування доходів, отриманих у сфері сільського зеленого туризму» (№7400), який встановлює, що доходи, отримані від надання послуг з розміщення (проживання) і харчування в цій сфері, оподатковуються згідно з правилами щодо оподаткування доходів від продажу власної продукції тваринництва. При цьому розміщення відпочивальників здійснюється у житлових будинках, у яких проживають господарі; кількість ліжко-місць для відпочивальників обмежується 10.

Прийняття цього законопроекту сприятиме вирішенню проблеми зайнятості на селі, розвитку інфраструктури, зокрема у малих та відділених населених пунктах, комплексному розвитку сільських територій, а також підвищенню рівня доходів соціально незахищених верств населення», – підкреслюють депутати облради та додають, що, враховуючи вищезазначене, задля забезпечення комплексного розвитку сільських територій просять  прийняти законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про особисте селянське господарство» щодо розвитку сільського зеленого туризму» (2232а) у редакції першого читання, а також  якнайшвидше ухвалити законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування доходів, отриманих у сфері сільського зеленого туризму» (№7400).

Прес-служба Закарпатської облради

Вам також має сподобатись...