Для реалізації заходів щодо поводження з відходами Рахівською РДА розроблено програми з фінансування 400 тис. грн.

Вчора, 7 лютого, при голові районної державної адміністрації Павлу Басарабі відбулося засідання ініціативної групи з питань поводження з побутовими відходами на території Рахівського району.

В засіданні взяли участь голова районної ради Василь Дан, заступник голови райдержадміністрації Дмитро Ігнатюк, голови Квасівської та Білинської сільських рад Василь Діміч і Микола Сагайда, депутати районної ради Юрій Сас і Микола Божук, перший заступник голови Рахівської міської ради Петро Бочкор та начальник відділу інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва управління економічного розвитку райдержадміністрації Михайло Штефура.

Тема збору та сортування відходів надихнула учасників наради на активне обговорення питань пов’язаних зі станом благоустрою та санітарної очистки в населених пунктах району і прилеглих до них територій.

Головою РДА було зазначено, що зважаючи на гірське розташування району та існуючі нормативні вимоги щодо санітарно-захисних зон, зводять нанівець роботу щодо конкретного визначення місця для будівництва сміттєспалювального/сміттєпереробного заводу, або будівництва нового полігону з дотриманням стандартів ЄС.
Відповідно до змін у Законі України ,,Про відходи”, з 1 січня 2018 року набула чинності норма Закону, яка забороняє органам місцевого самоврядування захоронення неперероблених побутових відходів, відповідно – зобов’язує міста та села забезпечити сортування сміття за видами матеріалів з тим, щоб упорядкувати його переробку та утилізацію.

– Згідно із статтею 32 Закону України ,,Про відходи”, заборонено захоронення неперероблених побутових відходів. Тобто віднині потрібно все сміття сортувати за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне, – зазначив голова районної державної адміністрації, голова робочої групи Павло Басараба. – Нагальною потребою, є будівництво на території району полігону ТПВ, але поки це питання через законодавчі колізії залишається невирішеним.

Для реалізації заходів щодо поводження з відходами, райдержадміністрацією розроблено районну Програму поводження з твердими побутовими відходами у Рахівському районі на 2017 – 2019 роки, яку затверджено на сесії районної ради від 24 травня 2017 року № 234 та Програму із благоустрою населених пунктів Рахівського району на 2017-2020 роки, затверджену рішенням сесії районної ради від 16 листопада 2017 року № 264.

Програмами передбачено ефективне вирішення комплексу питань, пов’язаних з поводженням з побутовими відходами, в тому числі впровадження технологій для роздільного збирання окремих компонентів та сортування відходів в населених пунктах району, та відшкодування затрат з районного бюджету сільським, селищним та міській радам, яким не буде вистачати власних коштів для обслуговування контейнерів для збору і вивезення твердих побутових відходів. Також програмами передбачено надання фінансової допомоги для розроблення генеральних планів населених пунктів та виготовлення схем санітарної очистки для кожного населеного пункту.

На реалізацію даних заходів в районному бюджеті на 2018 рік передбачено 300,0 тис. грн. та 100 тис. грн.
Відтак, ініціативною групою було прийнято рішення – розпочати процес роздільного сортування побутових відходів в населених пунктах району. Першим кроком стане закупівля контейнерів для роздільного збирання відходів та спеціальних пресів на гідравлічній основі для пресування сміття. Також запропоновано активізувати роботу комунальних підприємств у сфері запровадження роздільного збирання та сортування твердих побутових відходів, що має зменшити об’єм утворюваного сміття на 80 %. Для здійснення ефективних заходів у сфері благоустрою та санітарної очистки, робочою групою рекомендовано створювати комунальні підприємства в населених пунктах району де вони відсутні.

Відділ інфраструктури, житлово-комунального господарства
та будівництва управління економічного розвитку райдержадміністрації

Вам також має сподобатись...