Депутати Рахівської районної ради ініціювали проведення позачергової сесії

11

З ініціативи третини депутатів дев’ятого лютого відбулася позачергова сесія Рахівської районної ради. Вів сесію виконуючий повноваження голови районної ради Іван Копич, у роботі сесії взяв участь голова райдержадміністрації Павло Басараба, керівники установ та організацій району.

На розгляд депутатам  було запропоновано одне питання – звернення до Верховної Ради України. В ході обговорення порядку денного депутатами було підтримано пропозицію про внести до порядку денного звернення до Кабінету Міністрів України відносно будівництва школи в селі Кваси. За результатами роботи сесії депутатами одноголосно було прийняті рішення про звернення Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

 

Верховна Рада України

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Шановні народні депутати!

Кожен з вас делегований до Парламенту українським народом захищати його право на свободу і гідне життя.

Свобода України, її Соборність та суверенітет нині перебувають під загрозою. Російські окупанти, які здійснили анексію Криму і розпочали страшну війну на Донбасі, воліють легалізувати свої загарбницькі дії і змусити міжнародну спільноту визнати псевдодержави – так звані ЛНР і ДНР, цілком підконтрольні Кремлю.

Узаконення дій терористів може відбутися шляхом прийняття Верховною Радою відповідних змін до Конституції, які передбачають особливий порядок місцевого самоврядування на окремих територіях Луганської і Донецької областей. По факту – це особливий статус Донбасу і легалізація влади терористичних угрупувань, які за підтримки російських окупантів і за їх безпосередньої участі вбивали і вбивають українських Героїв зі Збройних Сил та добровольчих батальйонів, вбивали і вбивають мирне населення, знищували і знищують збудовану за десятки років інфраструктуру, вели і ведуть агресивну антиукраїнську пропаганду, переслідуючи і залякуючи проукраїнське населення.

Тому, розуміючи важливість прийняття змін до Конституції щодо децентралізації, необхідність яких ми на місцях усвідомлюємо найкраще, закликаємо вас заради захисту інтересів України та українців прийняти наступне історичне рішення – в жодному випадку не голосувати за зміни до Конституції, які стосуються особливого статусу Донбасу, як би його не називали, за красивою ширмою інших слів, сховавши його справжню, жорстоку та приховану від суспільства антиукраїнську суть – узаконити окупантів, чий чобіт топче святу українську землю.

Сьогодні на вас дивиться вся країна. І лише від вас самих залежить, ким ви увійдете в українську історію – захисниками Соборності чи тими, хто розділить відповідальність за знищення України як єдиної держави.

Тому такі зміни до Конституції – це плювок на могили тих, хто віддав життя за волю України під час війни з окупантами на Донбасі.

Слава Україні!   

Звернення прийнято на позачерговій  сесії районної ради VІІ скликання

09  лютого 2016 року

Депутати Рахівської районної ради VІІ скликання

 

 

 

 

Кабінет Міністрів України

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

         Ми, депутати Рахівської районної ради глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася навколо будівництва Квасівської ЗОШ I-III ступенів і звертаємося до Вас із проханням допомогти у вирішенні питання продовження фінансування будівництва нової школи у гірському населеному пункті села Кваси.

Квасівська загальноосвітня школа I-III ступенів Рахівської районної ради Закарпатської області, як заклад освіти, функціонує з 1945 року. Починала свою діяльність у пристосованих приміщеннях, в яких і зараз навчаються учні школи.

Зараз школа розміщена у восьми пристосованих приміщеннях:

I – приміщення початкової школи, колишня жандармерія, побудоване у 1907 році. Знаходиться в аварійному стані;

II – центральний корпус, двоповерхова споруда, колишній будинок Квасівського лісництва, переданий у тимчасове користування, побудований у 1960 році;

III – VI – окремі класні приміщення, знаходяться у так званих «Яношевих хатах» – пристосованих житлових будинках, побудованих у 1910 році;

VII – VIII – майстерня і спортзал розміщені у одноповерхових кам’яних будівлях, побудованих у 1897 році. Знаходяться у аварійному стані.

Населення села Кваси становить близько 2500 жителів, в школі навчається 360 учнів і є тенденція до збільшення кількості учнів. Кількість працівників ЗОШ становить 55 працівників, з них 45 педагогів.

Всі приміщення школи знаходяться у критичному стані, які не відповідають жодним санітарно-гігієнічним вимогам: відсутнє водопостачання, що не дозволяє забезпечити нормальний питний режим школи; вбиральні розміщені на вулиці у жалюгідному стані, під час дощів крівлі дахів протікають, відбувається підтоплення території та вбиралень, що є небезпечним для дітей; класні приміщення погано освітлені, відсутня вентиляція приміщень, в окремих приміщеннях в зимовий період неможливо досягнути температурного режиму згідно норми; у окремих класах площа приміщень з розрахунку на одного учня становить менше 1 кв.м.

В школі відсутні нормальні умови для забезпечення потреб учнів, їхнього інтелектуального та фізичного розвитку.

У 2014 році з обласного бюджету було виділено 1 млн. грн. на будівництво школи. За ці кошти побудовано фундамент центрального корпусу нової школи, але зараз під дією атмосферних впливів він починає руйнуватися. Рівень готовності даного об’єкта будівництва становить 9%.

Тому, з метою забезпечення нормальних умов для навчання та виховання учнів у гірському населеному пункті села Кваси, недопущення руйнування вже побудованої частини об’єкта, просимо Вас допомогти у вирішенні питання продовження фінансування будівництва нової школи.

 

Звернення прийнято на позачерговій  сесії районної ради VІІ скликання

09  лютого 2016 року

Депутати Рахівської районної ради VІІ скликання

 

 

Вам також має сподобатись...