IMG_8523 На протязі місяця, робоча група райадміністрації та райради із впровадження заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад, яку очолили голова райдержадміністрації Павло Басараба та голова районної ради Василь Дан, зустрічалися з депутатами місцевих рад.

Цього тижня, така зустріч відбулася в селищі Ясіня. Запросили депутатські корпуси Лазещини, Чорної Тиса, Ясіня і Квасів.

Присутні обговорили деякі аспекти реформування місцевого самоврядування. Зокрема, говорили про формування об’єднаних територіальних громад на базі спроможних адміністративних центрів.

IMG_8521Всі учасники зібрання були одностайні в тому, що реформа назріла давно і потрібно налагоджувати співпрацю між громадами, однак деякі населені пункти, все ж таки наполягають на тому, що вони можуть бути самодостатніми тому, що отримують лісовий податок.

Виникає тільки одне питання: чи ліси безкінечні? І навіть якщо так, ніхто не гарантує, що завтра не оголосять мораторій на вирубку лісів. За такої умови, сільська рада може залишитися без засобів для нормального існування.

І взагалі питання полягає в тому, чи хоче громада розвиватися – ремонтувати дороги, будувати та забезпечувати усім необхідним садочки та школи? Все в руках мешканців населених пунктів…

IMG_8532Голова райдержадміністрації Павло Басараба нагадав, що основними критеріями при виборі центру майбутньої об’єднаної територіальної громади є розвиненість інфраструктури, компактність та зручність у доступі для населення з кожної громади, суміжність територій, а також – спроможність, підтверджена фінансово-економічними обрахунками. Також, він вчергове наголосив, що якщо ми не об’єднаємо громади сьогодні, то за нас, це зробить хтось інший завтра.

Робота групи райадміністрації та райради із впровадження заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад, продовжується.

Вам також має сподобатись...