До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії

Одну з найбільших аварій – аварію на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС) знає і пам’ятає весь світ. На згадку про це чорний день була заснована дата 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Ще одна назва цього свята – День ліквідатора. Названий він так неспроста, адже ціною життів саме тих людей, які не роздумуючи кинулися в смертельно небезпечну зону, були відвернені наслідки страшної катастрофи. Пізніше були проведені й інші роботи, пов’язані з меншою небезпекою, але все ж відбилися на здоров’ї ліквідаторів.

Більше 650 тисяч людей з усієї території колишнього СРСР брали участь у ліквідації катастрофи, більше половини з них були жителями Україні. І, незважаючи на всі труднощі, пов’язані із їх нинішньою, нелегкою долею, ліквідатори визнають 14 грудня святом. Адже цей день не тільки свічка пам’яті на честь загиблих товаришів, а й пам’ятна дата, яка згуртувала величезну кількість людей перед лицем великої біди.

Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

 

 

З повагою,

голова Рахівської районної ради                                               Василь Дан

голова Рахівської районної державної адміністрації      Павло Басараба

Вам також має сподобатись...