Ситуація з підручниками для нацменшин – критична на Закарпатті!

Тож, обласні обранці під час другого пленарного засідання 10-ї сесії облради звертатимуться до головної освітянки України застосувати надані їй законодавством України повноваження та забезпечити підручниками загальноосвітні навчальні заклади області з мовами викладання національних меншин, що, у свою чергу, дасть можливість інтегрувати цю категорію в українське суспільство.

У документі зазначається: «Ми, депутати Закарпатської обласної ради, підтримуючи прагнення влади до поліпшення якості освіти в Україні, у тому числі всебічний розвиток української мови як державної, звертаємося до Вас із приводу проблеми, яка стосується нацменшин області. Для забезпечення якісного рівня навчання кожен школяр має бути забезпечений підручником. Ситуація з підручниками для національних меншин, які компактно проживають на території Закарпаття, критична. Підручників для вивчення предметів, закуплених за рахунок діаспори, мало, а відсоток забезпечення підручниками таких шкіл  за рахунок державних коштів дуже низький або взагалі відсутній».

На адресу голови постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури та спорту, національних меншин та інформаційної політики Орос І. І. надійшов лист видавничого дому «Букрек» м. Чернівці стосовно можливості забезпечення друкованою продукцією навчальних закладів із мовами національних меншин. Під час обговорення цього питання було вирішено ініціювати звернення до вищих органів влади щодо забезпечення підручниками загальноосвітніх навчальних закладів області з мовами викладання національних меншин.

«Це питання є актуальним,- далі йдеться в документі , –  оскільки, на території Закарпаття живуть представники понад ста національностей, серед яких угорці, румуни, молдавани, словаки, поляки, німці тощо, і всі вони, як громадяни демократичної України, бажають добре оволодіти державною мовою без обмежень щодо мов національних меншин.

Просимо Вас, вельмишановна Ліліє Михайлівно, застосувати надані Вам законодавством України повноваження та забезпечити підручниками загальноосвітні навчальні заклади області з мовами викладання національних меншин, що, у свою чергу, дасть можливість інтегрувати цю категорію в українське суспільство», – йдеться у проекті звернення депутатів Закарпатської облради.

Прес-служба Закарпатської облради

Вам також має сподобатись...