Рахівщина на шляху створення першої об’єднаної громади

04 лютого, відбулося засідання спільної робочої групи райадміністрації та райради із впровадження заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад, яку очолили голова райдержадміністрації Павло Басараба та голова районної ради Василь Дан. Серед її членів — представники громадськості, приватного сектора, районної державної адміністрації і депутати районної ради.

Павло Басараба, наголосив на важливості об’єктивного інформування населення про питання, пов’язані із децентралізацією, оскільки в країні відбулися економічні і політичні зміни, тому реформи адміністративного устрою є очевидними.

Члени районної робочої групи, обговорили пропозиції щодо надання допомоги територіальним громадам на шляху до їх об’єднання, зокрема, щодо збору інформації про переваги такого об’єднання, а саме, як розвинуться населенні пункти – їх соціальна, економічна, освітня та медична інфраструктури. Також, йшлося про важливість проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи законодавчого забезпечення реформи децентралізації серед населення.

IMG_8338Голова держадміністрації Павло Басараба зауважив, що експерти та громадськість можуть вносити свої пропозиції до депутатського корпусу місцевих рад про те, яким вони бачать свій населений пункт. Зокрема, очільник району зазначив, що формування територій громад адміністративно-територіальних одиниць – це вимога часу, і якщо ми самі не вирішимо якою ми бачимо Рахівщину, то за нас, це зроблять інші, адже не секрет, що як і в усіх демократичних європейських країнах – спочатку, з ким об’єднуватися вирішувала громада, а якщо вона була не в змозі прийняти таке рішення, за неї, це робив уряд.

Перші кроки щодо децентралізації вже зроблені у формуванні бюджетного, податкового та іншого законодавства. Децентралізація органів влади спрямована перш за все, на побудову ефективного управління на місцях, і в жодному разі не ущемляє прав громадян щодо отримання адміністративних послуг, в тому числі довідок, тощо. Громади повинні зрозуміти одне – від об’єднання вони тільки виграють – з’являться додаткові кошти для розвитку села, селища чи міста. Вони не повинні йти на поводу у керівників органів місцевого самоврядування, які у об’єднанні громад вбачать втрату свого впливу та яким начхати, чи буде у селі – садочок, школа, амбулаторія, і взагалі – асфальт, по якому можна дібратися до населеного пункту.

Члени районної робочої групи висловили готовність у повній мірі сприяти діяльності та співпрацювати з представниками місцевих рад, громадських об’єднань та ініціативних груп. Вони окреслили основні шляхи підвищення обізнаності населення щодо об’єднання громад та позитиву проведення реформи. Розпочати вирішили зі створення Рахівської об’єднаної громади.

За результатами засідання вирішено провести 10 лютого зустріч депутатських корпусів Рахівської міської ради, Костилівської, Діловецької, Білинської, Квасівської, Розтоківської сільських рад, з метою вивчення проблемних питань їх об’єднання.

Вам також має сподобатись...