У Рахівському районі проведуть депопуляцію диких кабанів

Відповідне рішення прийняли під час засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Рахівській районній державній адміністрації, в якій взяв участь у роботі  заступник голови районної ради Іван Копич, яка відбулася вчора, 3 серпня, під головуванням заступника голови РДА Дмитра Ігнатюка. До таких рішучих дій довелося вдатися внаслідок виявлення кількох випадків вірусу африканської чуми свиней на території області.

З метою недопущення виникнення та поширення захворювання АЧС на території району, протиепізоотичною комісією було вирішено: здійснити заходи з депопуляції поголів’я диких кабанів; провести інвентаризацію лісових та мисливських господарств всіх форм власності; встановити чисельність та провести повну депопуляцію диких кабанів на території району з відбором матеріалу для моніторингових досліджень та послідуючим спаленням туш відстріляних тварин у безпечних місцях; заборонити підгодівлю диких кабанів на території району; сформувати мисливські бригади в складі мисливців, лісників, представників органів місцевого самоврядування, ветеринарних спеціалістів; посилити контроль за дотриманням чинного законодавства при переміщенні на автошляхах району та реалізації живих тварин та продукції тваринного походження; посилити контроль за дотриманням біобезпеки у свиногосподарствах всіх форм власності; за продукцією тваринного походження в закладах громадського харчування; провести роз’яснювальну роботу серед власників свиногосподарств про недопустимість приховування фактів загибелі свійських свиней, необхідність дотримання вимог біобезпеки, проведення моніторингу на АЧС та запропонувати їм брати посильну участь в забезпеченні заходів з профілактики та ліквідації АЧС матеріально-технічними ресурсами.

Рішення про відстріл диких кабанів на території Закарпаття прийняли і на позачерговому засіданні ДНПК при Закарпатській обласній державній адміністрації. Зокрема, зобов’язали користувачів мисливських угідь, директорів Карпатського біосферного заповідника, національних природніх парків «Зачарований край», «Синевір», «Ужанський» та начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства провести відстріл диких кабанів з відбором матеріалу для моніторингових досліджень. Про це повідомив начальник Рахівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Олег Марущак.

За словами заступника голови держадміністрації Дмитра Ігнатюка, іншого виходу з ситуації, що склалася просто немає. Потенційними переносниками вірусу також є лисиці, вовки й інші бродячі тварини. Їх відстріл дозволяється тільки за спеціальними дозволами.

Прес-служба Рахівської райдержадміністрації

 

Вам також має сподобатись...