Керівництво району висловлює щирі співчуття з приводу смерті Петра Тракслера

На Закарпатті в селі Луг, що на Рахівщинні, провели в останню путь голову районної організації Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих, члена ради Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства «Просвіта» – Петра Петровича Тракслера.

Свій життєвий шлях він завершив на 89 році життя.

«До останніх хвилин Петро Тракслер залишався для всіх прикладом жертовності, порядності, непересічної людяності і патріотизму. Нехай рідна Земля, за яку він стільки вистраждав, буде йому пухом! Світлая йому пам’ять», – написав на своий сторінці в Facebook закарпатець Євген Ясінський.

Петро Тракслер народився 15 березня 1929 року на Рахівщині. У 1948 його арештували за антирадянську діяльність. Згадуючи страшні роки політичного переслідування Петро Тракслер завжди казав: «Мене винуватили в діяльності в підпільній молодіжній антирадянській організації, якої насправді не існувало».

Петро Петрович був засуджений на 10 років каторги та п’ять років позбавлення прав. А вже у 1958 р. Верховний суд СРСР скасував вироки судів щодо Тракслера.

Він довго жив у Воркуті, але у 1985 році таки повернувся до рідного села, де й прожив решту свого життя.

За всі ці роки він займав активну позицію в боротьбі за незалежність і самобутність Украини. За її розвиток та процвітання.

Як кажуть колеги Петра Петровича з «Просвіти», прощаючись з останнім закарпатським політв’язнем із Закарпаття Петром Тракслером, краяни прощаються з сильним борцем і людиною, яка все життя всім серцем була вірною Україні.

zik.ua

Вам також має сподобатись...