На площі біля районного будинку культури відбулася надзвичайно красива виставка писанок

Сотні писанок із усієї Рахівщини виготовлені дитячими руками з використанням старовинних та сучасних технік розпису представили сьогодні, 3 квітня, на площі біля районного будинку культури, який вже вп’яте зібрав учасників та поціновувачів традиційного ужиткового мистецтва на районному етапі конкурсу «Воскресни, писанко!».
Завітали на відкриття та поринули у світ краси і багатства народних традицій у виготовленні писанки й керівники району Василь Дан та Павло Басараба.
У конкурсі взяли участь 34 загальноосвітніх, 2 позашкільних та 30 дошкільний навчальний заклад.
Школярі, вихованці Рахівського РБДЮТ та РЦНТТ, ДНЗ району разом зі своїми педагогами представили великодні композиції у формі дерев та кошиків із писанками, виконаними у різних техніках: традиційна писанка розтопленим воском (батикова техніка), ,,Дряпанка”, ,,Мальованка”, ,,Зернівка”, писанка прикрашена бісером, писанка в техніці квілінг, писанка, виготовлена з глини, а також в інших техніках.
Оцінюючи тематичні композиції, журі на чолі з начальником відділу освіти, молоді та спорту Рахівської РДА Оксаною Севч відзначило, що більшість робіт визначаються високим художнім рівнем, естетичним оформленням, якістю оформлення та творчим задумом.
Переможцями серед загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти стали: І місце – Білинська ЗОШ І-ІІІ ст., ІІ місце – Великобичківський ліцей та Рахівський РБДЮТ, ІІІ місце – Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 та Стримбівська ЗОШ І-ІІІ ст..
Серед закладів дошкільної освіти перемогу здобули: І місце – ДНЗ с. Луги, ІІ місце – ДНЗ смт. Кобилецька Поляна №1 та ДНЗ с. Лазещина, ІІІ місце – ДНЗ м. Рахів №1 та ДНЗ смт. Великий Бичків №1.
У номінаціях різних технік виконання писанок переможцями визнано: «Традиційна писанка розтопленим воском» – Великобичківську ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, «Дряпанка» – Чорнотисянську ЗОШ І-ІІІ ст., «Мальованка» – Діловецьку ЗОШ І-ІІІ ст., «Зернівка» – Рахівську ЗОШ І-ІІІ ст. №1, «Писанка, прикрашена бісером» – Розтоківську ЗОШ І-ІІІ ст., «Писанка, виготовлена у техніці квілінг» – Лазещинську ЗОШ І-ІІІ ст., «Писанка, виготовлена із глини» – Лугівську ЗОШ І-ІІІ ст., «Великодній рушник»: Рахівську ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – за І місце, Річанську ЗОШ І-ІІІ ст. – за ІІ місце, Водицьку ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – за ІІІ місце.
За оригінальність у розкритті сюжетної лінії, креативність, майстерність та художній рівень відзначено великодні композиції: Лужанської ЗОШ І-ІІІ ст., Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Квасівської ЗОШ І-ІІІ ст., Кобилецько-Полянської ЗОШ І-ІІІ ст., а також усі заклади дошкільної освіти, що взяли участь у фестивалі.
Всіх переможців нагородили грамотами та цінними подарунками, а учасників – подяками.
Вже невдовзі, найкращі експозиції Рахівщина представить на обласному фестивалі-конкурсі «Воскресни, писанко!»

Вам також має сподобатись...