Районна газета “Зоря Рахівщини”

Районна народна газета “Зоря Рахівщини”

20 жовтня 1946 р. – день народження районної газети. Саме в цей день побачив світ її перший номер, набраний і зверстаний вручну, в форматі одного листка (дві сторінки нинішньої “Зорі”…), накладом одна тисяча примірників. Тоді вона називалася “Ленінська правда”, пізніше одержала нову назву “Соціалістина праця”. Газета не була осторонь тих подій, коли будували нове життя, йшло становлення різних сфер політичного, культосвітнього, медичного, економічного, сільськогосподарського та інших. Вона не лише несла читачеві новини, але й вчила, скеровувала, направляла, допомагала, радила.

Спочатку газета видавалася в Рахові (до 1 липня 1962 р.), а кілька років поспіль, як міжрайонна, – у Тячеві. На зміну “Соціалістичній праці” в травні 1965 році прийшла “Зоря Рахівщини”. Від дня заснування до 1998 року газета друкувалася у райдрукарні. До її появи в світ тоді докладали немало зусиль на лише журналісти, а й друкарі. Газета мужніла, набиралася досвіду. Разом з нею ріс, ставав досвідченішим творчий колектив. Десятки журналістів пройшли через творчу лабораторію часопису, які його творили, доносили друковане слово до читача.files/photos/Komunalni pidprijemstva/Zorja/1.jpg

Докорінно змінилися спосіб її додрукарської підготовки, друку. На зміну ручним набору і верстці, прийшли комп’ютери. А друкується вона вже 13 років на офсетній ротаційній техніці у Хустській друкарні. Допомагають у творенні газети не тільки невеличкий колектив журналістів, який у різні часи очолювали Л. Й. Савін, Г. Я. Міщенко, І.Ю.Угрин, А.М.Шмиг, В.В.Бойчук, нині – М. М.Юращук, багато громадських кореспондентів з різних населених пунктів Рахівщини.

З 2004 р. редакція газети “Зоря Рахівщини” – в підпорядкуванні районної ради.

За 65 років діяльності районки світ побачили 7911 її номерів. Тому віриться, що й надалі “Зоря Рахівщини” буде плідно працювати, нести через газетне слово – тільки добро і любов, адже це наша – народна газета Рахівщини.

 

Статут  районної народної газети “Зоря Рахівщини”

Рішення “Про друкований комунальний засіб масової інформації – районна народна газета – Зоря Рахівщини”

 

 

Контакти:

м. Рахів, вул. Вербник, 2,

тел.: 2-24-95, 2-23-71, 2-10-40

П/р – 26005026000229 в АТ „КомІнвестБанк” м. Рахів,

МФО 312248, код ЄДРПОУ 02472631

e-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net