Агенція регіонального розвитку “Рахівщини”

КП «Агенція регіонального розвитку Рахівщини»

КП «Агенція регіонального розвитку Рахівщини» створено рішенням Рахівської районної ради від 26 лютого 2010 року з метою сприяння місцевим органам влади, районній державній адміністрації, недержавним організаціям, місцевим територіальним громадам, суб’єктам малого та середнього підприємництва в реалізації програм та окремих проектів.

На протязі червня 2010 року підприємством підготовлено та подано на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування проект«Розробка  інноваційних підходів щодо планування територій та їх раціонального використання для розвитку Рахівського району». Даний проект було затверджено рішенням Рахівської районної ради в липні 2010 року. В грудні 2010 року очікується рішення експертної комісії з відбору проектів-переможців конкурсу.

В серпні-жовтні 2010 року підприємство взяло активну участь в Програмі прикордонного співробітництва ВІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013 . В рамках цієї Програми підприємство працювало за трьома напрямками.

В технічному секретаріаті в Будапешті зареєстровано ідею по підготовці грантового проекту «Протипаводкові заходи у верхів’ях річки Тиса на українсько-румунському кордоні». За даним проектом зібрано пропозиції партнерів щодо заходів по запровадженню проекту на територіях держлісгоспів Рахівського району та КБЗ, проводяться роботи по підготовці проектно-кошторисної документації з відновлення історичних загать спільно з ТОВ «Карпатгідропроект». Так як проект потребує багатьох доробок його буде подано на третій етап відбору грантових проектів.

Спільно з представниками Рахівської РДА проведено підготовку та подання грантового проекту «Впровадження ефективних заходів збереження довкілля та формування екологічної свідомості населення Верхньотисянського району» на других етап відбору грантових проектів.

Будучи партнером Румунського апліканта прийнято участь у поданні грантового проекту на другий етап конкурсного відбору з питання створення Рахівського районного інформаційно-туристичного центру.

На протязі листопада 2010 року підприємство почало приймати участь в Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 . В рамках цієї програми  разом з представниками Рахівської районної державної адміністрації зареєстровано в технічному секретаріаті Програми у Варшаві ідеї грантових проектів з відновлення в Рахівському районі пішохідних туристичних маршрутів та доставці на Рахівщину туристичних потягів.

В рамках Програми «Допомога Польщі 2011» спільно з Рахівською міською радою в грудні 2010 року підприємство готується  прийняти участь у підготовці та запровадженню проекту розвитку інфраструктури водопостачання і водовідведення в місті Рахів.

КП «Агенція регіонального розвитку Рахівщини» проводить надання безкоштовних послуг органам місцевого самоврядування з питань їх роботи та надає консультації бухгалтерам цих органів з питань організації документообігу та автоматизації бухгалтерського обліку.

Підприємством також проводиться робота по підготовці та запровадженню інвестиційних проектів приватним структурам Рахівського району. Так на сьогодні проходить підготовка проектів :

ВАТ «Катод» – «Організація осетрової ферми»;

ВАТ «Закарпатський арматурний завод» – «Організація санаторію «Шопурка».

 

Звіт КП «Агенція регіонального розвитку Рахівщини» за перше півріччя 2011 року

1.Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2011.

Подано на конкурс спільно з ОМС грантові проекти за наступними темами:

Рахів Придбання системи інфрачервоного нагріву для дитячого навчального закладу №3 в м.Рахів;

Б.Церква Створення європейських умов обслуговування населення в сільській раді с. Біла Церква шляхом реконструкції адміністративної будівлі з використанням енергозберігаючих технологій;

Костилівка Енергозбереження, як крок до сталості громади села Костилівка.

Росішка Створення сучасного центру   інтелектуального розвитку громади села  Росішка,  шляхом   реконструкції даху сільської ради з використанням енергозберігаючих технології

Ясіня Реконструкція вуличного освітлення з використанням  енергозберігаючих  технологій в смт.Ясіня

Кос.Поляна Ефективна діяльність органу місцевого самоврядування

В.Бичків Сприяння громадянам в організації роздільного збору побутових відходів на території смт. В.Бичків

Кваси Створення ресурсного центру в селі Кваси.

КП «АРРР» Запровадження школи естетичного виховання молоді в Рахівському районі.

2. Програма прикордонного співробітництва ВІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013 .

Очікується в липні 2011 року результати відбору грантових пропозицій поданими  на другий етап відбору де Рахівська районна рада є учасником за проектами « Впровадження ефективних заходів збереження довкілля та формування екологічної свідомості населення Верхньотисянського району» та «Створення румунсько-українського інформаційно-туристичного центру».

3. Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013.

Прийнято участь в заходах по Програмі «Допомога Польщі 2011» спільно з Рахівською міською радою та відібрано проект реконструкції системи водопостачання по м.Рахів для фінансування програмою;

.

До вересня 2011 року продовжується робота за трьома  транскордонними проектами з прикордонними партнерами :

Запровадження екотуристичних маршрутів на українсько-польському кордоні.

Обмін культурними зв’язками між  містами-побратимами Карпатського регіону.

Розробка проектної документації по запровадженню протипаводкових гідротехнічних споруд у верхівях річки Тиса на українсько-румунському кордоні.

 

В 2011 році КП «Агенція регіонального розвитку Рахівщини » на 77% відсотків фінансується з бюджету Рахівського району та на 23% з власних джерел. З 2012 року підприємства повинно перейти на самофінансування.

 

Польсько-українська академія розвитку комунальних послуг і охорони навколишнього  середовища

Програма транскордонного співробітництва ЄІСП. Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013. Проект розвитку транскордонного туризму

Програма транскордонного співробітництва ЄІСП. Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013. Проект « Впровадження ефективних заходів збереження довкілля та формування екологічної свідомості населення Верхньотисянського району»

Програма транскордонного співробітництва ЄІСП. Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013. Проект « Протипаводкові заходи у верхів’ях річки Тиса на українсько-румунському кордоні»

Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Проект “Розробка інноваційних підходів щодо планування територій та їх раціонального використання для розвитку Рахівського району”

Програма „Допомога Польщі 2011”.  Прект” Управління комунальним господарством – навчання місцевих органів самоврядування в Україні”

 

 

Директор – Функен Ліна Петрівна;

 

 

Контаткти:

м.Рахів, вул.. Миру,1, 65 каб.

тел. (03132) 2-14-35

e-mail: agencyrakhiv@ukr.net