Закарпатські лісівники клопочуть перед депутатами облради про приведення поділу лісів на категорії у відповідність із Порядком та виділення особливо захисних лісових ділянок

Задля охорони та збереження біологічного і ландшафтного різноманіття, природних екосистем нашого краю.

Так, Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства вносить на розгляд облради проект рішення «Про погодження клопотань щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність із Порядком поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок».

У документі зазначається, що у 2017 році Українським державним проектним лісовпорядним виробничим об’єднанням здійснено приведення існуючого поділу лісів ДП «Верхньогірське ЛГ» та ДП «Тячівське ЛГ» у відповідність із Порядком поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок.

Проект приведення поділу лісів на категорії у відповідність із Порядком попередньо був узгоджений з лісогосподарськими підприємствами.

До категорій лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення віднесені лісові ділянки, що виконують природоохоронні та естетичні функції і розташовані в межах територій та об’єктів, а саме: ДП «Верхньогірське ЛГ» – 0,8 га, ДП «Тячівське ЛГ» – 18,0 га. До категорії рекреаційно-оздоровчих лісів виділені лісові ділянки, що виконують рекреаційні, санітарно-гігієнічні та оздоровчі функції: ДП «Верхньогірське ЛГ» – 2899,8 га, ДП «Тячівське ЛГ» – 1304,5 га.

До категорії захисних лісів віднесені лісові ділянки, що виконують функції захисту навколишнього природного середовища від негативного впливу природних та антропогенних чинників: ДП «Верхньогірське ЛГ» – 1648,9 га, ДП «Тячівське ЛГ» – 10965,2 га.

До категорії експлуатаційних лісів віднесені лісові ділянки призначені для задоволення потреб економіки в деревині: ДП «Верхньогірське ЛГ» – 9894,5 га, ДП «Тячівське ЛГ» – 12907,3 га.

Площа експлуатаційних лісів ДП «Тячівське ЛГ»  зменшилась на 6499,7 га або на 33,5% за рахунок виділення в них рекреаційно-оздоровчих і захисних лісів.

За твердженням автора цього проекту рішення, ухвалення його матиме позитивний вплив на стан ведення лісового господарства, сприятиме охороні навколишнього природного середовища, збільшенню рекреаційної ролі лісів, збереженню цінних ділянок високопродуктивних насаджень та ділянок з наявністю реліктових рослин.

Прийняття рішення забезпечить вимоги законодавства в частині охорони та збереження біологічного і ландшафтного різноманіття, природних екосистем області.

Прес-служба Закарпатської облради

Вам також має сподобатись...