Задля зміцнення здоров’я краян

У ході підготовки до 10-ої сесії облради крайові обранці розглянуть  проект рішення «Про хід виконання Програми розвитку фізичної культури та спорту в Закарпатській області на період до 2020 року у 2017 році».

Мета Програми – зміцнення здоров’я населення, підвищення продуктивності навчання і праці засобами фізичного виховання, фізичної культури і спорту; створення умов для розвитку регулярної рухової активності різних верств населення задля зміцнення здоров’я, сприяння підвищенню фізичної підготовки краян усіх вікових категорій, організації змістовного дозвілля, профілактики правопорушень і шкідливих звичок, вдосконалення системи підготовки спортивного резерву, збірних команд області та кандидатів до національних збірних, а також  утвердження авторитету Закарпаття  в Україні та за її межами.

Загальний обсяг фінансування Програми  з обласного бюджету – 48010,5 тис грн, у т.ч. за 2017 рік – 10055,0 тис грн.

На виконання Програми затверджені обласним бюджетом обсяги видатків у 2017 році склали 4194,0 тис  грн, у т.ч. по загальному фонду поточні видатки –3034,0 тис грн (включаючи грошові винагороди переможцям спортивних змагань вищого рівня та їх тренерам на суму 895 тис грн і  щомісячні стипендії кращим спортсменам області з олімпійських, неолімпійських та видів спорту інвалідів на суму 660,0 тис грн), капітальні вкладення – 1160,0 тис грн (придбання квартири учаснику Олімпійських ігор, спортивного інвентаря та обладнання довгострокового використання).

Виконання заходів цієї  Програми дозволило забезпечити збереження сталого розвитку галузі в Закарпатській області. Збережено інституції, що забезпечують ефективні форми стимулювання та заохочення спортсменів, зокрема: виплата щомісячних стипендій та одноразових грошових винагород обласної ради та облдержадміністрації кращим спортсменам області.

На високому рівні оцінено Міністерством молоді та спорту України діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Закарпатської області щодо упровадження програмних механізмів зміцнення кадрового потенціалу галузі у частині здійснення оплати за навчання спортсменів, які продовжують спортивну кар’єру на тренерській діяльності та здобувають вищу освіту за фахом.

Також чи не єдиною в Україні названа регіональна галузева Програма, яка передбачала фінансову підтримку підвищення кваліфікації тренерів, які проводять тренерську діяльність у складі федерацій з видів спорту. А виконання завдань, пов’язаних із забезпеченням збірних команд області єдиною спортивною формою, дозволило належним чином представляти Закарпатську область на спортивних змаганнях різного рівня і оцінюється федераціями з видів спорту як такі, що виконувалися у належному обсязі та задовольняли поточні потреби протягом року реалізації цієї важливої Програми.

Прес-служба Закарпатської облради

Вам також має сподобатись...