У Квасах вшанували пам’ять Карпатських січовиків

Сьогодні, 14 березня 2019 року, в селі Кваси відбулося вшанування пам’яті невинноубієнних жителів Рахівщини та Тячівщини з нагоди 80-ї річниці проголошення Карпатської України, в яких взяли участь вчителі та школярі з Квасівської ЗОШ І-ІІІ ст., Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Діловецької ЗОШ І-ІІІ ст., заступник голови Рахівської районної ради Іван Копич, начальник віділу культури Рахівської РДА Володимир Шепета, методист відділу освіти, молоді та спорту  Рахівської РДА Василь Писар.

Після виконання Гімну України, присутні віддали шану загиблим та поклали квіти до пам’ятного хреста.

У своєму виступі Іван Іванович підкреслив ту історичну роль, яку відіграла Карпатська Україна у творенні сучасної незалежної України, та наголосив на важливості вивчення історії рідного краю.

Учениця Діловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Любов Чуркіна, в пам’ять про загиблих, виконала пісню «Пливе кача по Тисині…», а учні та вчителі Квасівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проспівали молитву «Отче наш».

Закатовані прихильники Карпатської України поховані на Нижньому Квасівському цвинтарі 20 березня 1939 року.

П’ятеро закатованих було з Ділового: В. Тимочук, І. Полянчук, Ф. Рознійчук (батько Марка Бараболі), М. Мендришора (Циганин), і наймолодший 19-ти річний чотар І. Годван; та двоє з Тячівщини – греко-католицький священик о. Купар та вчитель В. Небола.

Вам також має сподобатись...