Сьогодні можна із впевненістю сказати: Гуцульському Ліжникові Бути!

Учора, 7 жовтня, експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України одноголосно рекомендувала Міністерству культури України включити елемент нематеріальної культурної спадщини “Карпатське ліжникарство” до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
«Це, безумовно, стане ще одним кроком до розвитку гуцульського мистецтва, – переконаний голова Рахівської районної ради Василь Дан, – адже впродовж останніх років проводилася активна робота щодо внесення гуцульського карпатського ліжника до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України».
«Все почалася ще в 2017 році з двосторонніх та тристоронніх зустрічей між представниками Рахівської і Косівської районних рад та Союзу Українців Румунії», – згадує Василь Іванович.
Першим результатом цих зустрічей, за ініціативи та підтримки очільника районної ради Василя Дана, стало проведення в серпні 2018 року I-ого Міжнародного фестивалю-ярмарку «Барви Карпатського ліжника» в с. Кваси Рахівського району.
Наступним вагомим кроком стала клопітка робота з підготовки пакету документів щодо внесення до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, необхідних для розгляду експертною радою. А це – неодноразові зустрічі, робочі поїздки, консультації з краєзнавцями, місцевими жителями та відвідини майстрів, що продовжують займатися цією благородною справою.
Спільними зусиллями голови Рахівської районної ради Василя Дана, голови Косівської районної ради Павла Ванджурака та директора регіонального центру народного мистецтва «Гуцульська Гражда» Василя Лосюка вдалося завершити роботу щодо збору та затвердження необхідних документів, що були подані до Міністерства культури України.
Тому сьогодні можна із впевненістю сказати: Гуцульському Ліжникові Бути!

Вам також має сподобатись...